Záhadné zmizení lorda Listerdalea

Agatha Christie

89 

Elektronická kniha: Agatha Christie – Záhadné zmizení lorda Listerdalea (jazyk: čeština)

Katalogové číslo: christie90 Kategorie:

Popis

Agatha Christie: Záhadné zmizení lorda Listerdalea

Anotace

Dvanáct povídek – dvanáct záhad… Ať už jde o podivné okolnosti zmizení lorda Listerdalea, strašidelný sen novomanželky o jejím bývalém nápadníkovi, tajemné setkání ve vlaku, záhadnou vraždu bohaté tetičky, náhlou změnu chování jednoho nekňuby, honbu policejního inspektora na penzi za neodsouzenou vražedkyní, nezvyklé zaměstnání pro děvče bez práce, tajemství košíčku s třešněmi, záhadný telefonát autorovi detektivních románů, překvapivou nabídku k sňatku, případ ukradeného rádžova smaragdu nebo zraněné city slavné sopranistky, vždy se čtenář dočká překvapivého rozuzlení… Skutečné zločiny i banální náhody či nedorozumění – vše je zachyceno mistrným perem královny detektivních příběhů, s laskavou ironií, které neunikne žádná z vrstev anglické společnosti. Přeložila Lenka Uhlířová.

Agatha Christie – životopis, dílo, citáty

Další informace

Autor

Jazyk

Žánr

Název originálu

The Listerdale Mystery

Originál vydán

Jazyk originálu

Překlad

Formát

ePub, MOBI, PDF

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Záhadné zmizení lorda Listerdalea“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mužnost Edwarda Robinsona

Jediným pohybem mocných paží ji Bill zdvihl do vzduchu a přitiskl si ji k hrudi. S hlubokým povzdechem dala všanc rty polibku, o jakém se jí nikdy ani nesnilo —

Pan Edward Robinson s povzdechem odložil výtisk románu Když vládne láska a zadíval se z okénka podzemky. Právě projížděli přes Stamford Brook. Edward Robinson přemýšlel o Billovi. Bill byl skutečně stoprocentní muž, milovaný všemi autorkami románů. Edward mu záviděl jeho svaly, drsnou krásu i nezkrotné vášně. Znovu zvedl knihu a přečetl si popis pyšné markýzy Bianky (té, která dávala všanc své rty). Byla tak oslnivá, tak omamně krásná, že muži před ní padali jako mouchy, samou láskou slabí a bezmocní.

„No jistě,“ říkal si Edward v duchu, „to všechno jsou samé žvásty. Samé žvásty. Ale stejně by mě zajímalo —“

V očích měl tesklivý pohled. Existovalo někde na světě něco takového jako romantika a dobrodružství? Existovaly ženy, jejichž krása omamuje? A existovalo něco takového jako láska, která člověka pohltí jako plamen?

„Tohle je skutečný život, tohle ano,“ řekl Edward, „a já prostě musím jít dál stejně jako ostatní chlapi.“

Celkem vzato, připustil, se musel považovat za velice šťastného mladého muže. Měl skvělé místo — v kanceláři jednoho prosperujícího koncernu. Měl pevné zdraví, nikoho, koho by musel živit, a byl zasnoubený s Maud.

Jenomže právě pouhé pomyšlení na Maud mu do tváře vehnalo stín. Ačkoli by to nikdy nepřiznal, jeho snoubenka v něm vzbuzovala obavy. Miloval ji — to ano — stále ještě si vzpomínal na to vzrušení, se kterým obdivoval její bílou šíji vykukující z levné blůzky za čtyři šilinky a jedenáct pencí, když ji uviděl poprvé. Seděl za ní v kině a kamarád, se kterým tam byl, je představil. Maud byla nepochybně extratřída. Byla hezká, chytrá, velice ženská a vždycky měla ve všem pravdu. Každý říkal, že je to ten typ děvčete, ze kterého bude prostě skvělá manželka.

Edwarda napadlo, jestli by z markýzy Bianky byla také skvělá manželka. Tak trochu o tom pochyboval. Nedokázal si představit smyslnou Bianku s jejími rudými rty a rozvlněnými tvary, jak například takovému mužnému Billovi krotce přišívá knoflíky. Ne Bianka, to byla sama Romantika, a tohle byl skutečný život. On a Maud budou spolu velice šťastní. Ona je tak rozumná…

Jenomže přece jen, přál si, aby nebyla tak — no, rázná. Aby neměla sklony na něj „vyjíždět“.

Samozřejmě že to způsobovala její prozíravost a zdravý rozum. Maud byla velice rozumná a Edward byl zpravidla rozumný též, ale někdy — Například chtěl mít svatbu o těchhle Vánocích. Maud poukázala na to, jak prozíravé bude, když ještě chvíli počkají — tak rok nebo dva. Jeho plat nebyl moc vysoký. Chtěl jí dát drahý prsten —Maud zachvátila hrůza a donutila ho, aby ho vrátil a vyměnil za nějaký levnější. Měla samé skvělé vlastnosti, ale Edward si někdy přál, aby těch ctností měla trochu méně a trochu víc chyb. Protože to byly její ctnosti, co ho dohnalo k zoufalým činům.

Tak například —

Tvář mu zalil provinilý ruměnec.…