Parker Pyne zasahuje

Agatha Christie

87 

Elektronická kniha: Agatha Christie – Parker Pyne zasahuje (jazyk: čeština)

Katalogové číslo: christie57 Kategorie:

Popis

Agatha Christie: Parker Pyne zasahuje

Anotace

Z galerie postav anglické královny zločinu tentokrát k českým čtenářům přichází státní úředník na penzi, který na první pohled neupoutá ničím. Něčím ale vyniká – celý život se věnoval statistice, a tak dokáže léčit lidská srdce. Nesmysl? Kdepak! Práce s čísly přivedla Parkera Pynea k názoru, že – podobně jako s nemocí – jakmile známe podstatu neduhu, lze se s ním vypořádat. A tak dokáže pomoci ženě, jejíž manžel si našel mladší náhradu; muzi, kterého manželka přehlíží; vystaví dva samotáře dobrodružstvím, až pochopí výhody života ve dvou; napraví sobeckou matinku, jíž není žádná nevěsta pro synáčka dost dobrá… Ale nebyla by to Agatha Christie, kdyby také neodhalila zloděje, podvodníka či dokonce vraha!

Agatha Christie – životopis, dílo, citáty

Další informace

Autor

Jazyk

Žánr

Název originálu

Parker Pyne Investigates

Originál vydán

Jazyk originálu

Překlad

Formát

ePub, MOBI, PDF

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Parker Pyne zasahuje“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IV.

Pan Parker Pyne diskutoval o případu se svým přítelem, oním vysoce postaveným policejním úředníkem.

„A přitom jsem neměl v ruce ani ten nejmenší důkaz. Jenom skoro nerozeznatelný zbytek papíru se slovy ‚Nutno spálit!‘ Celý ten příběh jsem si vydedukoval, zkusil jsem to na něj a ono to zabralo. Vlastně jsem na pravdu narazil náhodou. Nahrály mi ty dopisy. Lady Grayleová předtím spálila každý kousek papíru, který West napsal, ale on to nevěděl.

Byla to doopravdy mimořádná žena. Když za mnou přišla, nevyznal jsem se v ní. Chtěla po mně, abych jí sdělil, že ten travič je její manžel. V takovém případě měla v úm…