Dominik Dán

Podpořte LD sdílením:

Share

[5.7.1977]

Životopis

Slovenský spisovatel detektivek píšící pod pseudonymem Dominik Dán je nejprodávanějším slovenským spisovatelem současnosti a zároveň tajemnou postavou literární scény. Ještě donedávna se o jeho identitě nevědělo vůbec nic. Dnes však, přestože jeho pravé jméno stále zůstává zahaleno tajemstvím, už je alespoň veřejně známo, že se jedná se o bývalého policistu, který měl ke kriminálním případům velmi blízko.

Jeho romány údajně vycházejí ze skutečných událostí. Dánův přístup k psaní je založen na důkladném výzkumu a pozorování, což jeho dílům dodává na autentičnosti. Dominik Dán je také známý svou schopností vytvářet složité a mnohorozměrné postavy, které často čelí morálním dilematům. Jeho knihy jsou nejen zábavné, ale často nutí čtenáře k zamyšlení nad různými aspekty lidské povahy a společnosti. Proto jsou jeho detektivní příběhy tak věrohodné a populární. A důkazem o tom, že má Dominik Dán stále z čeho čerpat, je, že takovýchto příběhů napsal již více než třicet.

Všechny se odehrávají v takzvaném Našem městě a kriminální případy řeší detektivové oddělení vražd zdejšího policejního sboru v čele s Dánovým oblíbencem mladým detektivem Richardem Krauzem. Snad i proto, a nejenom svým stylem, bývá přirovnáván k americkému spisovateli Edu Mcbainovi. Příběhy jsou napínavé, mají spád a rozuzlení je vždy překvapivé.

Dominik Dán je mimo jiné také scénaristou. Jako takový se podílel na tvorbě seriálu z české a slovenské koprodukce “Kriminálka Staré Město”.

Dílo

Citáty

Na rozdíl od Ed McBaina jsem však všechna ta svinstva zažil.

Dominik Dán

e-knihy

  • 30. 4. 2023