Devátý soud (James Patterson)

Podpořte LD sdílením:

Share

Ukázky

Kapitola 115

KDYŽ DORAZILA YUKI S MILESEM, byla jsem už oblečená. Miles, ten nevýslovně pohledný barman, mi dal láhev vína a vyprávěl mi o jeho mimořádné kvalitě. Skoro jsem ho neslyšela, ale mám za to, že jsem určitě poděkovala. Yuki se zeptala, kde je Joe, a já pověděla zadrhávajícím hlasem a se slzami v očích, že musel spěšně odjet do Washingtonu.

Odvrátila jsem se, aby se nemusela dívat na můj ostudný ubrečený výraz. Šla za mnou do kuchyně a pomohla mi dát na talíř olivy a sýr. „Co se děje, Lindsay?“ zeptala se mě.

„Nedívej se na mě. Prostě se to na mě všechno sesypalo. Však víš. Všechno.“

„Kdy se Joe vrátí?“

Pokrčila jsem rameny a vtom zazvonil zvonek. Martha radostně zaštěkala, když jsem otevřela Edmundovi a Claire. Claire mě popadla do svého mohutného objetí a zadusila květinami.

Edmund řekl: „Lindsay, červená ti moc sluší. Jsi úžasná pokaždé, ale červená je rozhodně tvoje barva.“

Edmund si přisedl k Milesovi před televizi, aby se seznámili u fotbalu, zatímco Claire šla do kuchyně hledat vázu.

Když se ukázali Cindy a Rich, uvědomila jsem si, že je to poprvé, co je vidím spolu na rande. A možná to bylo prvně, co si spolu někam veřejně vyrazili. Bylo fajn, že se jejich debut odehrával zrovna u mě doma. Pověděla jsem jim, že je Joe momentálně nepřítomný – a proč.

„Mám vybrat nějakou hudbu?“ zeptal se Rich.

„Díky. To by bylo prima.“

Richie se prohraboval cédéčky a já vytahovala šunku z trouby, když se rozezvonily všechny telefony, v každé místnosti jeden.

„Vezmeš to?“ zeptala se Claire.

„Nejsem s telefonem kamarád.“

„Mohl by to být Jacobi.“

„Ten by mi zavolal na mobil.“

V kabelce se ozval můj mobilní telefon. Sáhla jsem pro něj a uviděla na displeji číslo, které jsem neznala. Možná je to telefon Jacobiho tajemné přítelkyně, napadlo mě.

„Warrene, ty ses ztratil?“

„Seržantka Boxerová?“

„Ano. Kdo je to?“

„Tady velitel John Jordan. Obávám se, že došlo k nehodě. Chtěl jsem s vámi mluvit, než se to dozvíte ze zpráv.“

Myšlenky mi poskakovaly v hlavě jako jehla na staromódní vinylové desce. Nemůže jít o tu krizi s rukojmími ve Washingtonu. Joe se tam ještě nemohl dostat. Jeho letadlo teprve vzlétlo. Podívala jsem se na televizi skrz průchod z kuchyně do obýváku.

Fotbalový zápas vystřídali komentátoři a já si přečetla titulek s mimořádnou zprávou: V KALIFORNII SE ZŘÍTILO LETADLO CHARTEROVÉHO LETU.

Objevil se přenos z vrtulníku, z něhož bylo vidět zelené údolí poseté troskami letadla a veliký oblak kouře.

Velitel na mě mluvil, ale já jeho slova nevnímala. Už mi to došlo. Joeovo letadlo. Nevěděli, co se stalo, jestli vybuchlo, nebo zda se jen zřítilo.

Udělalo se mi černo před očima a svalila jsem se na zem.

Informace

Bibliografické údaje

  • 22. 3. 2024