Douglas Adams

Podpořte LD sdílením:

Share

[11.3.1952-11.5.2001]

Životopis

Douglas Noël Adams patřil k nejznámějším autorům science fiction se proslavil především knižní sérií Stopařův průvodce Galaxií. Tento anglický spisovatel, dramatik humoristických rozhlasových pořadů a hudebník, se narodil se v roce 1952 v Cambridgi, kde vystudoval anglickou literaturu.

Jeho bestseller Stopařův průvodce po Galaxii (který se ve Velké Británii stal popularní hlavně díky vysílání v BBC). Knihy ze Stopařovy pentalogie se dočkaly také filmového a divadelního zpracování. Adams napsal mimo jiné také romány Detektivní kancelář Dirka Gentlyho, Dlouhý, temný čas svačiny duše a několik novel a povídek.

Sám Adams se označoval za „radikálního ateistu“, přátelé a fanoušci ho znali také jako ekologického aktivistu a milovníka rychlých aut, fotoaparátů, počítačů Macintosh a dalších „technických vymožeností“. Jakožto nadšený zastánce techniky psal například o e-mailu a Usenetu dávno předtím, než se staly populárními a široce rozšířenými, čímž se mimo jiné stal poměrně populární mezi internetovou komunitou. Ke konci života působil jako vyhledávaný lektor, přednášející o moderních technologiích a životním prostředí.

Dílo

e-knihy

  • 30. 4. 2023