Anton Myrer

Podpořte LD sdílením:

Share

[3.11.1922-19.1.1996]

Životopis

Americký spisovatel Anton Myrer se narodil roku 1922 ve Worcesteru a vyrůstal v Bostonu.

Po absolvování střední školy Boston Latin High School roku 1940 docházel na Phillips Exeter Academy v New Hampshire. O rok později byl pak přijat na Harvard. Jeho studia však přerušil útok na Pearl Harbor a následující tři roky Myrer sloužil u námořnictva v Pacifiku. Na Harvard se vrátil roku 1946 a o rok později úspěšně graduoval.

Roku 1947 se Myrer oženil a přestěhoval do Kalifornie. Svou první novelu Zlo pod sluncem (Evil Under The Sun) vydal roku 1951. Aby uživil svou rodinu, prošel několika nepříliš dobře placenými zaměstnáními. První úspěch i po finanční stránce mu přinesla až druhá kniha Velká válka (The Big War, 1957), která byla krátce na to i zfilmována. Nejvíce se však Myrer proslavil svým románem Kdysi jeden orel (Once an Eagle) z roku 1968.

Ve svém díle zachytil nejen životní styl Ameriky třicátých let s jejími swingovými bigbandy, s noblesním prostředím proslulých univerzit a se všudypřítomnou touhou užívat si naplno života, ale i boj s Japonskem během II. světové války.

Roku 1970 se Myrer rozvedl a znovu oženil. Poslední léta svého života strávil v New Yorku. Zemřel roku 1996 na leukémii.

Dílo

Citáty

Člověk dokáže před světem ukrýt všechno až na dvě věci: že je opilý a že je zamilovaný.

Anton Myrer

e-knihy

  • 30. 4. 2023