Šoulačka (Jiří Kulhánek)

Podpořte LD sdílením:

Share

Ukázky

Sám odchod na lov není nic jednoduchého. Z chaty vede patnáct podzemních chodeb (ve volném čase razím šestnáctou a sedmnáctou). Východy některých byly odhaleny, a tak se od nich trpasličí hlídky nehnou - v tom lepším případě. Jinak tam na mě může čekat v podstatě cokoli. Proto vždy před odchodem někde v lese v okolí chaty a těch profláknutých východů vyemituji pár svých fantomů.

Admirál se zatím choval vzorně. Co nejtišeji jsme kráčeli skoro kilometr a půl dlouhou, na všechny strany se klikatící devítkou. Sychravý vzduch podzemí škrábal v krku a voda odkapávající ze stropu v hlasitých ozvěnách pleskala o holý beton podlahy (mám pocit, že občas i o admirálův krk). Před sklápěcími dveřmi maskujícími východ do lesa jsem zastavil a všemi svými technikou posílenými smysly začal zkoumat svět nad poklopem (je mnoho nepříjemnějších věcí, než když vás začne nějaký trpasličí sebevrah bušit mečem do helmy). Vše se zdálo být v pořádku. Odjistil jsem zámky a vyklopil kulatá pancéřová dvířka.

Pralesní vzduch voněl nocí, hnilobou, kouzly a smrtí. Pro tento lov si admirál objednal vlkodlaka. Má ho mít.

Lovit vlkodlaka se dá mnoha způsoby. Ani jeden není mnoho bezpečný a ani jeden se nedoporučuje praktikovat bez zkušeného průvodce: Dá se například použít vábnička - kapsle s vůní obvyklé vlkodlačí kořisti (osvědčila se tresť z pižma ocelového jelena) - nejjednodušší je napreparovat tím něco, co nesete s sebou - tento způsob je velice účinný a velice vzrušující nikdo nedokáže předem odhadnout, kolik vlkodlaků to naláká. Druhý způsob je čekat na klasickém posedu - tato metoda začala být nepopulární od té doby, co na předem připravených posedech začali vlkodlaci čekat na lovce. (Vlkodlaci většinou nejsou žádní hlupáci - vznikají vždy z nějakých relativně inteligentních bytostí.) Třetí způsob je jen tak se toulat Pralesem - protože živí lidé, kdyby jich na Revíru bylo víc, by se dozajista stali vlkodlačí potravou z nejoblíbenějších.

***

Informace

Bibliografické údaje

  • 21. 3. 2024