Nevěra (Valja Stýblová)

Podpořte LD sdílením:

Share

Anotace

Komorní příběh o manželství, jež uvázlo v krizi. Odehrává se v Praze a Lublani (v Jugoslávii) v 80. letech 20. století.

Hlavní postavy
  • Manželé Jindra a Štěpán Stomeovi
  • jejich syn Marcel (asi 6 let)
  • Štěpánova milenka Vanda Leposavičová
Stručný děj

Štěpán odjíždí na služební cestu do Lublaně. Jindra ho podezírá z nevěry, je proto podrážděná.

Letadlo do Lublaně má zpoždění. Jindra se o tom dozví a jde na výzvědy ke Štěpánovu spolupracovníkovi. Ten ji ujišťuje, že vše je v pořádku, nemusí mít strach. Jindra je však nešťastná a jede na letiště, aby zjistila, proč se Štěpán nevrátil domů, když má letadlo takové zpoždění a odlétá až ráno.

Na letišti se schová a Štěpána pozoruje - vidí ho tam společně s Vandou. Její podezření se stává skutečností.

Rozčarovaná Jindra se vrací domů - Marcel tam však není. Šel do obchodu, aby mohl mamince nachystat snídani. Když se vrací, Jindra, která ho už vyhlíží, na něj zavolá z okna, Marcel vběhne do vozovky, aniž by se podíval, zda něco nejede, a porazí ho auto. Zraní mu nohu, a to tak nešťastně, že mu musí být nad kotníkem amputována.

Štěpán si zatím užívá zábavy na služební cestě. Mezi ním a Vandou skutečně dojde k milostnému dobrodružství. Vtom však přichází telegram, aby se Štěpán okamžitě vrátil domů. Nechce se mu a celou cestu zpět přemýšlí o tom, že svou ženu opustí a začne žít s Vandou. Zvažuje všechna pro i proti, až dojde ke konečnému rozhodnutí... Přece jen miluje svou ženu i syna a zůstane s nimi.

Informace

Bibliografické údaje

  • 17. 2. 2024