Kudlanka bezbožná (Simona Monyová)

Podpořte LD sdílením:

Share

Ukázky

středa 4. 4. 2007

 

     „Můžete nám prozradit, na jaký aprílový žertík jste se letos nechala nachytat?“ položí mi vskutku nápaditou anketní otázku redaktorka jistých brněnských novin.

     A já, zbabělec, zamítnu pravdivou odpověď, ačkoliv mi dává možnost být nejoriginálnější ze všech dotazovaných. Pochybuji, že má někdo po ruce takové sousto, pochybuji, že existuje kromě mě ještě další podobný imbecil, jenž by dokázal spolknout návnadu větší, než je sám.

     „Aprílový žertík?“ opakuji, abych získala čas. Nic mě nenapadá. V hlavě mi dřepí Honzův apríl jak kynutá bábovka a zabírá, veškeré místo. A tak ze sebe klopotně vysoukám, že nejčastěji se nechávám nachytat meteorology, neboť důvěřuji předpovědím počasí a chodím pak v zimníku mezi lidmi v tričkách či naopak, a zavěsím s nepříjemným pocitem promarněné příležitosti blýsknout se. Mohla jsem mít nejoriginálnější odpověď a mám nejpitomější! To jsem celá já!

     Oblékám si tlusté ponožky, uvelebuju se pod dekou před televizní obrazovku a na klín si dávám tác s uzeným lososem, jednohubkami, žloutkovými věnečky, broskvovým kompotem, praženými mandlemi a sedmičkou jakéhosi výběru z bobulí. Sama budu vypadat jako bobule, culím se a je mi báječně. Žrací mejdan! Panebože, kdy jsem si naposledy dopřála tuhle drobnou radost? Snad s kámoškama někdy v pubertě, když rodiče odkráčeli do kina ?!

     Není to úžasné, nacpat se k prasknutí beze strachu, že do místnosti vstoupí manžel, aby prohodil cosi o vaší galusce, co nedobrovolně nosíte už léta v oblasti pasu? Není ohromné, dělat si co se vám zamane, kdy se vám zamane? Není skvělé dívat se na televizi z důvodu, že právě chcete, a ne proto, že vám při soustavném čekání na manžela po nocích nic jiného nezbývá?

     Výhody svobodného života se prostě dostavují! Mňam...

 

Informace

Bibliografické údaje

  • 21. 3. 2024