Lovec hlav

Edgar Wallace

65 

Elektronická kniha: Edgar Wallace – Lovec hlav (jazyk: Čeština)

Katalogové číslo: wallace06 Kategorie:

Popis

Edgar Wallace: Lovec hlav

Anotace

Edgar Wallace – životopis, dílo, citáty

Další informace

Autor

Jazyk

Vydáno

Žánr

Název originálu

The Hairy Arm

Jazyk originálu

Formát

ePub, MOBI, PDF

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Lovec hlav“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

XXIV. STOPY NETVORA

"Ne, to není ten pokoj," řekl Michael klidně. "Ten byl na konci této chodby."

Baronet zaváhal. "Copak mi nemůžete věřit?" zeptal se téměř prosebně. "Pořád o něčem pochybujete! Poslyšte, Brixane. Nechci si to s vámi rozházet. Pojďte dolů, něčeho se napijeme a zapomeneme na to, co bylo. Není mi dobře -"

"Chci vidět tu místnost," řekl Michael.

"Nemám u sebe klíč."

"Tak si pro něj dojděte," řekl Michael ostře.

Nato baronet vylovil malý klíč z kapsy a otevřel dveře se zjevnou nechutí a odporem.

"Odstěhovala se poněkud ve spěchu," řekl. "Měla takový záchvat, že jsem ji musel nechat odvézt."

"Jistě do nějakého ústavu, když byla tak nemocná, a vy mi jistě můžete sdělit jeho název," řekl Michael a rozsvítil.

Jediný pohled do místnosti Michaela přesvědčil, že sdělení o jejím spěšném odjezdu může být pravdivé. Že by se tak stalo za normálních okolností, tomu vzhled pokoje nenasvědčoval. Postel byla rozházená, na polštáři ulpěla krev a na stěně byla další velká hnědá skvrna. Židle byla rozlámaná a na koberci byly podivné stopy, jakoby bosých nohou. Na prostěradle byl docela zřetelný otisk ruky, ale takové, jakou nemohla mít žádná lidská bytost.

"Stopy po netvorovi," řekl Michael s rukou ukazující k lůžku. "To byl Bhag!"

Baronet si navlhčil rty.

"Došlo tady k malé hádce," řekl. "Sem nahoru vnikl nějaký muž a tvrdil, že ve služebné poznal svoji ženu -" "Co se s ním pak stalo?" Nedočkal se však odpovědi. "Co se s ním stalo?" zeptal se Michael se zlověstnou trpělivostí.

"Popadl tu ženu a zmizel. Nechal jsem ho jít. Bylo to tak lepší -" Vtom detektiv vykřikl a vytáhl zpod postele lesklý ocelový předmět. Byla to šavle, vlastně jen její polovina, přeražená právě uprostřed a neposkvrněná. Prohlédl si její ostří a nalezl malý vroubek. Zvedl židli, prohlížel polámané nohy a na jedné z nich zjistil dva hlubší záseky.

"Můžu vám popsat, co se stalo. Vy a váš Bhag jste napadli onoho muže, když vešel do místnosti. Židle se rozbila ve rvačce, patrně s Bhagem, který ji použil jako zbraň. Muž utekl z pokoje, seběhl dolů, strhl šavli ze zdi a vrátil se sem. Pak nastala skutečná řež. Trochu z té krve patří, myslím, vám, Penne." "Trochu!" vyhrkl Sir Gregory. "Všechna! Čert aby ho vzal!" Nastalo dlouhé ticho. "Opustila žena tuto místnost živá?" "Myslím, že ano," připustil baronet nevrle. "A její manžel opustil vaši knihovnu - živý?"

"Udělal byste lépe, kdybyste to vypátral sám. Pokud já vím - ležel jsem asi půl hodiny v bezvědomí. Bhag umí zacházet se šavlí -"

Michael neopustil dům, dokud ho neprohledal odshora dolů. Nechal si svolat všechny sloužící a začal s výslechem. Všichni, až na jednoho, mluvili německy, ale nikdo neovládal tento jazyk natolik, aby z jejich výpovědí zmoudřel.

Detektiv se vrátil do knihovny a rozsvítil všechna světla.

"Chci vidět Bhaga," řekl.

"Říkám vám, že je pryč. Ale jestli mi nevěříte -". Penne přistoupil ke stolu, stiskl tlačítko. Dveře se otevřely, ale nikdo nevyšel.

Mic…