Konzul v afrikánech

Pavel Šrut

59 

Elektronická kniha: Pavel Šrut – Konzul v afrikánech (jazyk: Čeština)

Katalogové číslo: srut06 Kategorie:

Popis

Pavel Šrut: Konzul v afrikánech

Anotace

Pavel Šrut – životopis, dílo, citáty

Další informace

Autor

Jazyk

Vydáno

Název originálu
Formát

ePub, MOBI, PDF

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Konzul v afrikánech“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Člověče, nezlob mě

Asi tak před rokem jsem na tomto místě podal zprávu z jednoho městečka. O tom, jak moji dobří sousedé hrávají v hostinci Člověče, nezlob se neboli „hru na doudu“. Totiž: kdo v Člověče, nezlob se prohrál, musel si narazit srolovanou rádiovku přes uši, aby vypadal… no jako douda.

Za ten rok se toho u nás hodně změnilo. Například rakovnické pivo vystřídal Staropramen. Taky desítka. A starosta je po volbách jiný. Taky ODS. I svět je zase o kus dál. Například mordování v Bosně vytlačila z obrazovek krvavá řež v Čečensku.

Do takového světa hra na doudu nepatří. Když si berou figurky statní pětatřicátníci po celodenní podnikatelské dřině, nevypadá to dobře. Nevzbuzuje to důvěru v úspěšnost jejich podnikání. Ostatně Člověče, nezlob se jednoho dne ze stolu zmizelo a víc se neobjevilo.

Objevilo se ale něco jiného: ruční zbraně krátkých hlavní, různých ráží a estetického provedení. Prostě bouchačky. Moji milí sousedé se ozbrojili. V hostinci sedají ke krbu v zapnutých bundách – a ty bundy jsou podivně vyboulené. Něco pod nimi je. Horoucí srdce a na kšandě chladný kov.

V tomhle salónu boh…