Študáci a kantoři

Jaroslav Žák
(Hodnocení: 2)

59 

Elektronická kniha: Jaroslav Žák – Študáci a kantoři (jazyk: Čeština)

Katalogové číslo: zak02 Kategorie: Štítek:

Popis

Jaroslav Žák: Študáci a kantoři

Anotace

Jaroslav Žák – životopis, dílo, citáty

Další informace

Autor

Jazyk

Vydáno

Žánr

,

Název originálu
Formát

ePub, MOBI, PDF

2 recenze Študáci a kantoři

  1. Martin Koutný

    Študáci a kantoři je komediální román plný vtipných situací a charakterů. Žák se skvěle vyjadřuje k školnímu prostředí a jejím typickým problémům. Je to lehké a zábavné čtení, které pobaví každého, kdo prošel školními lavicemi.

  2. Lída Žitná

    Opravdu vtipný román, navzdory trochu archaičtějšímu jazyku. Skvěle zachycuje atmosféru středoškolského prostředí tehdejší doby, ale spousta věcí platí a funguje stejně dodnes. Lidé se prostě moc nemění :). Příběh plný dobrodružství, přátelství a drobných šibalství určitě pobaví všechny, kteří prošli školními lavicemi.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

UMĚNÍ ZAHNOUTI ZA ROH

Tento způsob možno nazvati vědeckým termínem “únik do sféry studentovi známé”.

Kantor vyzve svou oběť, aby vyjmenovala například čínské řeky. Mladý muž zná sice jenom jednu, nicméně s chladnokrevností plavce, jenž se vrhá do maelströmu, spustí plynně: “Největší čínskou řekou je Huang-Ho čili Žlutá řeka, smutně proslulá katastrofálními povodněmi. V době jarních dešťů vystoupí často dravé proudy ze svých břehů...” a následuje strhující popis zhoubných záplav zmíněného veletoku. Kantor se sice dalších řek nedočká, ale otřesen strašnými následky čínských povodní, uzná nakonec, že žák přece jen něco uměl.

Je mnohdy třeba značného umění stylistického, aby zkoušený hladce a nenápadně “př…