Ferda Mravenec

Ondřej Sekora

65 

Elektronická kniha: Ondřej Sekora – Ferda Mravenec (jazyk: čeština)

Katalogové číslo: sekora01 Kategorie:

Popis

Ondřej Sekora: Ferda Mravenec

Anotace

Vyprávění o Ferdovi Mravencovi, Brouku Pytlíkovi, Berušce a dalších kamarádech z hmyzí říše. Pro děti od 6 let. S původními ilustracemi Ondřeje Sekory.

Ondřej Sekora – životopis, dílo, citáty

Další informace

Autor

Jazyk

Vydáno

Žánr

Formát

ePub, MOBI, PDF

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Ferda Mravenec“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

JAK KOMÁŘl FERDOVI TLESKALI A BERUŠKA SE URAZILA.

„A my se teď, pane šéf, půjdeme vykoupat!“ prohlásil druhého dne ráno brouk Pytlík, slézaje s půdy.

„Co jste tam dělal?“ ptal se udiveně Ferda. „Spal jsem tam, pane Mravenče, už se mi večer nechtělo jít domů, tak jsem se vyspal u vás na půdě.“

A už vedl Ferdu k rybníčku a po cestě vykládal o potápěčích, ponorkách, velkých plaveckých závodech a o všem, co viděl v kině, ale když konečně přišli k rybníku, tak se vody bál. Strkal do ní jen tak špičku nohy. Za to Ferda se rozběhl po stéblu rákosu jako po skokanském můstku a hup! Udělal ve vzduchu tři přemety a ponořil se jako šipka do vody, že za ním ani kapka vody nevyskočila!

Několik komárů to vidělo, a začali hned tleskat. Panečku, takhle do vody skáčou leda žáby nebo velmi dobří závodníci! Ale když někdo neumí a skočí do vody, to to kolem něho stříká, jako od kropícího vozu!

 

Když se potom Ferda vynořil, pustil se dopředu závodnickým tempem, až se za ním vlny dělaly. Holenku, ten plove, pochvalovala si modrá vážka, ten by mohl jít na Olympiádu!

Mravenec se převalil také na znak, nabral do sebe hodně vzduchu, přitiskl ruce k tělu a nohy k sobě a jen tak, ani sebou nehnul, vznášel se na vodě. Koukejte se, on neplove a ani se při tom nepotopí, křičeli komáři na rákosu bez sebe údivem.

Teď si Ferda stiskl prsty nos a udělal ve vodě kotrmelec. Jen mu zadeček z vody vykukoval. Chachachachacha! chechtali se komáři, až se to kolem rozléhalo a vodoměrky přiběhly celé udýchané, cože se to děje. A Ferda se ponořil, podplul jednu vodoměrku a titititi, zašimral ji na bříšku. „Iííííííí!“ vypískla vodoměrka a uletěla. A Ferda podplul druhou vodoměrku a zase titititi, zašimral ji pod bříškem. Vodoměrka také Ferdu pod vodou neviděla, také se lekla a utekla.

Ach, to byla švanda! Ferda se pěkně vyšplouchal a vymáchal, a když vylezl, Pytlík ještě pořád zkoušel vodu, že prý je moc studená, a vykládal tam třem komá…