Synové

Lion Feuchtwanger

85 

Elektronická kniha: Lion Feuchtwanger – Synové (jazyk: Čeština)

Katalogové číslo: feuchtwanger02 Kategorie:

Popis

Lion Feuchtwanger: Synové

Anotace

Lion Feuchtwanger – životopis, dílo, citáty

Další informace

Autor

Série

Pořadí v sérii

2

Jazyk

Vydáno

Žánr

, ,

Název originálu
Jazyk originálu

Překlad

Formát

ePub, MOBI, PDF

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Synové“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tak jej našel Josef. On sám celý ten zvrat situace pocítil patrně nejméně, vše, čeho mohl dosáhnout, dosáhl již předtím. Když nyní viděl herce celého zničeného, napadlo ho, že jemu se mohlo vést právě tak. Vzpomněl si také, co všechno co Demetrius Libanus vykonal pro něho, když byl v Římě po prvé. I když Josef neuváděl ve své knize žádné cifry, přece jen byl dobrý počtář. Nezapomněl nikomu, kdo ho urazil, ale nezapomínal ani na to, co mu kdo udělal dobrého. Když teď herec před ním seděl tak sklíčený a ubohý, když mu pověděl, jak na něm chtěli, aby hrál místo piráta Laureola Žida Apellu, rozhodl se Josef, že svému příteli zjedná zadostiučinění. Přišel na smělý nápad, šel za Lucií.

Josef se v ženách vyznal. Od první chvíle, co Lucii spatřil, věděl, co na ni platí. Byla chtivá života, přístupna silným vášním, neznala strach. Marullus mu vyprávěl, jak nesouhlasila s tím, že Titus poslal Beréniké pryč, i když to bylo v jejím i Domiciánově zájmu. Jestli se Josefovi podaří jí vyložit, jak nepěkně se s hercem jedná, byl si jist, že Lucia se ho ujme.

Lucia neskrývala radost, že ho vidí. Josef s ní mluvil otevřeně jako s dobrou, chápavou přítelkyní. Mluvil o Beréniké, vyprávěl jí o ní z minulosti věci, které dosud nikdy neřekl. Mluvil vřele o Titovi, litoval, že se odloučil od Beréniké, ale dával mu současně za pravdu, a měl radost, z toho, že Lucia se nad tímto jeho mužským stanoviskem vášnivě rozhořčila. Pak už měl cestu snadnou. Rychle a aniž byl nucen používat silných slov, dosáhl toho, že vyslovila svůj nesouhlas s tím, jak se jedná s římskými Židy a zejména s hercem. Bylo podle jejího názoru nepěkné, že tito lidé byli nejdřív hýčkáni a ukolébáváni v nejrůznějších nadějích, a pak se do nich najednou koplo. Ano, ‚ takový byl její názor. Nebude se s tímto názorem skrývat ani před švagrem Titem. Seděla proti Josefovi vysoká, s daleko od sebe položenýma, smělýma očima nad ostrou křivkou nosu, vysoká věž jejího složitého účesu se lehce zachvívala, Josef byl přesvědčen, že Titus bude musit vzít její názor vážně v úvahu.

Titus zazářil, když uviděl Lucii. Viděl ji nově. Sice si již v posledních týdnech povšiml, jak je krásná a silná, ale to byl ještě očarován tou Židovkou. Teprve teď ji viděl doopravdy, vlastně po prvé, její smělou, bezstarostnou, smyslnou tvář. Tato žena dovede žít. Byl blázen, a Hoše…

Mohlo by se Vám líbit…